KONCEPTY VENTILAČNÍ TECHNIKY

ČIŠTĚNÍ ROBOTEM

ČIŠTĚNÍ VZDUCHOVÉHO POTRUBÍ NEJNOVŠÍMI STROJEMI

Při čištění vašich ventilačních systémů používáme nejen výkonné sací jednotky, ale také obratné roboty k čištění kartáči a suchým ledem, jakož i ke kontrole příslušných míst použití.

Člověk a stroj v úzké spolupráci
Naše dlouholeté zkušenosti vedou ik neustálému dalšímu vývoji našich zařízení. Integrace mechaniky, elektroniky a informačních technologií a jejich využití při úklidu zajišťuje optimalizaci kvality vnitřního vzduchu. Klademe mimořádný důraz na rychlé zpracování, a proto je naše technologie spolehlivá, servisní a uživatelsky příjemná. Nezáleží na tom, zda se jedná o obdélníkové nebo kulaté žlaby – není téměř nic, co bychom nedokázali vyčistit pomocí nejmodernějších zařízení. Technologie, která zajišťuje optimální čistotu!

Odsávací filtrační jednotky:  
Stroje slouží k cílenému odsávání a filtraci prachu, který je při čištění vyvrhován. Jsou vybaveny výkonnými ventilátory, a proto jsou obzvláště výkonné. Životnost použitých filtrů se tak výrazně prodlužuje a tlaková ztráta zůstává minimální. Stroje byly vyvinuty ve spolupráci s VTT (Finské centrum technického výzkumu), které měří a testuje účinnost separace a objemy proudění vzduchu v zařízeních. Tam, kde se vyžaduje obzvlášť vysoká kvalita čištění (např. nemocnice, mikročipový průmysl), mohou být naše stroje vybaveny speciálními Hepa filtry.

Kontrolní a čistící roboty:
Dálkově ovládaný video/digitální kamerový systém a samohybný mini robot pro vizuální kontrolu, pro kontrolu během čištění a pro zajištění kvality čištění i v potrubních systémech, které jsou obtížně dostupné.

Hydraulicko – pneumatické  čištění kartáčů: 
S našimi pneumatickými kartáčovými stroji na čištění vzduchovodů a současným použitím chemikálií s podpůrným stlačeným vzduchem dokážeme vyčistit průřezy od 80 mm do 1400 mm pravoúhlých nebo kulatých potrubí.

ČIŠTĚNÍ SUCHÝM LEDEM

Těžko dostupná místa, nerovné povrchy a praskliny všeho druhu (nebo vysoký stupeň znečištění), zbytků oleje a jiné náročné výzvy jsou oblasti naší aplikace. Suchý led je základem pro nejekologičtější a nejefektivnější způsob čištění a sestává ze 100% oxidu uhličitého (Co2). Lze použít také jako dlouhotrvající chladivo pro potraviny a nápoje.

To umožňuje 35% úsporu nákladů:

  • Ruční a časově náročné čištění vzduchových šachet a jiných potrubí je minulostí
  • Robot čistí a dezinfikuje zcela automatickou metodou suchého ledu a bez použití chemikálií
  • Pelety se při kontaktu mění z pevného do plynného skupenství
  • Objem částic se zvyšuje
  • Teplotní rozdíl (chladový šok -79°C) mezi vrstvou nečistot a povrchem
  • Částice suchého ledu mají při vysoké rychlosti nízkou tvrdost (2 Mohs) a nepoškozují povrch

INTENZIVNÍ ČIŠTĚNÍ BEZ LIMITŮ

Úhlová a kulatá potrubí, průřezy od 80 mm do 1400 mm, zcela rovná nebo křivá a obtížně přístupná potrubí – s naší vysoce flexibilní, robustní a videem monitorovanou technologií jsme dobře vybaveni pro všechny úkoly čištění.
Kombinované čištění kartáčem a stlačeným vzduchem i náš robotem podporovaný systém suchého ledu zaručují výsledek čištění nejvyšší kvality i při velkém znečištění, zbytcích oleje a jiných náročných podmínkách. Vymrštěný prach se odsává a přímo filtruje.